Tipy pro krásnou pleť ve svatební den

 

Pokud jste řekla „ano“ a Váš velký a jedinečný den se nezadržitelně blíží, jistě jste začala myslet i na to, jak bude vypadat Váš svatební make-up. Je potřeba, aby zvýraznil přednosti
a zakryl nedostatky, zároveň však, aby byl dlouhotrvající a podtrhoval Vaši krásu celý den. Pleť ale musí být pro takové líčení perfektně připravena!

Pečlivá příprava je základ

Předtím, než se pustíme do rad a tipů, které jsou před svatbou potřeba zvládnout, máme malé doporučení. Nehledě na to, jak šikovná je Vaše kamarádka, či vzdálená známá Vaší
sestřenice, domluvte se na svatební líčení s profesionální vizážistkou. Ta totiž přesně ví
jak make-up aplikovat, aby vydržel slzy štěstí i dlouhé večerní tanečky s družičkami
(a ženichem!). Budete tak mít opravdovou jistotu, že Vaše svatební líčení dopadne
na jedničku, a Vy nebudete nešťastná po svatebním obědě upravovat svůj make-up sama.

Čištění pleti

Týden před svatbou je potřeba být objednaná ke kosmetičce na důkladné čištění (a hýčkání) pleti. O skutečnosti, že Vás ale zanedlouho čeká svatba ovšem svoji kosmetičku nezapomeňte informovat! Po ošetření bude mít pleť dostatek času, aby se případné lehké podráždění krásně vstřebalo a zahojilo. Nechte si upravit obočí a dopřejte si odpočinek při relaxaci v salónu. Péči a odpočinek – přesně to v takový čas Vaše pleť potřebuje!

Hydratovat, hydratovat, hydratovat

Aby byla pleť krásná a zářivá, kromě důkladného čištění je potřeba ji také hydratovat. Poraďte se ve specializovaných prodejnách, nebo se stavte za námi do SOLO Personal make-up school. Společně s odborníky vyberete jistě tu nejlepší masku pro Vaši pleť! A co je ve svatebním shonu lepší relax, než na pár minut vypnoust se skleničkou prosecca a skvělou hydratační maskou?

Exfoliace je to, co je potřeba

I přes ošetření, které podstoupíte v kosmetickém salónu, nezapomeňte na pečlivou exfoliaci
i doma v koupelně. Dva měsíce před svatbou si každý týden udělejte jemný peeling i sama doma – odumřelé buňky tak nedostanou šanci, a pleť bude krásná a zářivá!

Kosmetická hygiena – čisté štětce jsou základ!

Nehledě na to, kolik péče své pleti věnujete, věřte, že pokud Vaše štětce a další kosmetické nástroje nebudou dostatečně vyčištěny, sen o krásné pleti se nikdy nesplní. Kosmetické pomůcky potřebují důkladnou a pravidelnou dezinfekci. V opačném případě na nich ulpívají bakterie, které si společně s líčidly aplikujete na pleť. Vyrážky, ekzémy a další kožní problémy přece nejsou něco, co před svatbou chcete! Přečtěte si více o kosmetické hygieně na stránkách SOLO Personal make-up school.

Malý tip ze SOLO Personal make-up school

Víte, čím ještě podpoříte hydrataci pleti? Ačkoliv je vynikající krém a hydratační maska rozhodně základ, zakomponujte do jídelníčku i ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vody. Kromě doporučených 2 litrů tekutin denně tak jezte ovoce a zeleninu jako je meloun, okurky, rajčata, jablka či jahody. Vaše pleť Vám poděkuje!

Sabina Beňová

Napsat komentář