Efektivní a rychlé účesy do práce

Zaspala jste a na přípravu do práce máte zhruba deset minut, ve kterých musíte stihnout sprchu, snídani, make-up a účes? Nebojte se, vše se dá zvládnout. Prohlédli jsme 
za Vás Pinterest i nejnovější trendy instagramových influencerek, a přinášíme Vám nejsnadnější účesy pro Léto 2020.

Nízko posazený cop

 

Jedním z nejefektivnějších rychlých účesů, který si můžete do práce vytvořit je nízko posazený cop. Respektive, dva copy. Věřte ale tomu, že Vaše kolegyně stráví spoustu času přemýšlením nad tím, jak jste tenhle efektivní hairlook vytvořila. Pojďme na to!

Vlasy si rozdělte pěšinkou na dvě poloviny, stejně jako když jste si na základní škole pletla dva copy. Přesně to uděláte i teď. V závislosti na tom, jestli chcete účes přísně upravený nebo spíše jemně ležérní upleťte i copy – buďto pevně stažené, nebo jemně rozvolněné. Následně připněte copy na protilehlou spodní stranu hlavy. Vytvoříte tak jednotný a zároveň efektivní účes. V případě potřeby použijte pinetky pro upevnění pramenů, nebo naopak některé prameny mírně povolte. To samé můžete udělat i v obličejové části. Buďto vlasy zafixujte za uši, ať Vám během práce nezavazí, nebo vytáhněte pár pramenů z ofiny, navlňte je a užívejte si tento boho look.

 

Elegantně neelegantní drdol

 

V případě tohoto účesu vycházíme ze stejného bodu jako u nízko posazeného copu. Vlasy rozdělte pěšinkou na dvě části. Následně z nich ale uděláte klasický uzel. Ano, čtete správně. Stejně jako děláte základní uzlík na Converskách, to samé (samozřejmě jemně) proveďte se svými vlasy. Následně oba prameny vlasů různě zamotejte a zafixujte pinetkami, případně přestříkejte lakem na vlasy. Nebojte se do uzlu zakomponovat i velkou sponku, či jiné vlasové ozdoby. 

 

Vysoko posazený drdol s copem

 

Vysoko posazený drdol s copem se hodí spíše pro dlouhovlásky. Postup je velmi jednoduchý. Vlasy si v předklonu vyčešte do hladkého, vysoko posazeného culíku. Část vlasů 
oddělte, a ze té zbylé udělejte drdol či uzel (záleží na Vašem vkusu). Ze zbylých vlasů upleťte 
copánek, kterým drdol obtočíte. Následně zafixujte pinetkou nebo vlásenkami. Pro větší objem můžete použít objemový pudr nebo trošku suchého šampónu. 

 

Čelenky kam se podíváš

 

Ano, čelenky se vrací do módy (stačí se podívat třeba na loňskou kolekci Prady) a pravděpodobně je to ten nejsnazší účes, který si ráno můžete vytvořit. Pokud máte už druhý den po umytí splihlé vlasy, nezoufejte. Právě velká čelenka, ladící k Vašemu celkovému outfitu, Vás zachrání. Vlasy učešte za uši, a do zadní poloviny hlavy umístěte velkou čelenku. Pokud jste odvážná, můžete použít i decentnější fascinátor. Budete nepřehlédnutelná a vytvoření tohoto účesu Vám nezabere ani minutu.

 

Sponky a sponečky

 

Velkým trendem jsou také různé sponky a sponečky. S perličkami, zdobené, jednobarevné, velké a malé. Vytvořte si hlubokou pěšinku, vlasy na straně uhlaďte a zafixujte sponkami. Zvolte sama, zda použijete jednu velkou výraznou, či více menších a decentních. Druhou stranu vlasů natupírujte a nechte volně splývat. Voilá! Ještě rychlejší než čelenky, nemyslíte? 

 

Sabine Beňová

 

Napsat komentář