Školení zaměstnanců aneb každá profese má svoji vizáž

 

Slyšeli jste už někdy o tom, že každý má vypadat podle své práce? Ne? Přitom je to přece nanejvýš, než jasné. Ať už vejdete kamkoliv, podíváte se na kohokoliv, každý člověk se snaží působit reprezentativně.

 

Zkuste teď na chvíli se mnou si sednou a zavřít oči. Předtsavte si třeba paní asistentku,… Jak vypadá? Má modré monterky a špinavé ruce? Nenalíčená? Určitě ne. V mojí představě asistentka vypadá, jako žena s jemným denním líčením, nejlépe s halenkou, černou sukní a pěticentimetrovými podpadky. Už se nám ty představy shodují? Ano? Tak to jsem ráda!

 

V předešlém odstavci jste se tedy přesvědčili, že mám pravdu. Z vlastní zkušenosti vím, že společnost má své požadavky na to koho chtějí zaměstnávat. Takže ať se Vám to líbí, nebo ne – bohužel je to tak. Chcete – li získat dobrou práci musíte vypadat podle toho, kam chcete nastoupit. Protože první dojem je zásadní. To ostatní už je jen omáčka a stejně kolik zaměstnavatelů opravdu, upřímně čte životopis? Za můj život jsem potkala sice tři, ale myslím si, že velké firmy na to nemají čas.

 

Takový ukázkový příklad ze života. Když jsem pracovala, jako promotérka dostala jsem prezentaci, jak se připravit. Uznávám, že prezentaci jsem jen tak hloupě přešla. Co by tam asi bylo důležitého, všechno už znám ne? Jenže v prezentaci bylo, jak mám přijít oblečená a nalíčená. Zřejmě jiná agentura – jiný mrav! Takže ihned ve dveřích jsem se potýkala s problémém, že nemám silně rudé rty a zlaté stíny, ať to koukám napravit, že to je vizitka jejich firmy. Nejenom, že se člověk za nedodržení už v prvních minutách cítí celkem pod psa, ale ještě i vypadá, jako člověk co neumí číst,…

 

Řekněme to jednoduše a vypadejme na svojí práci, jak se sluší. A pokud je třeba určitě by větší firmy mohli zařídit svým pracovnicím kurz ve kterém se naučí, jak se nalíčit. A to už jen proto, že některé slečny, co sice mají funkci, mají špatný make – up pro jejich tvář. Do kanceláří se určitě nehodí výrazné večerní líčení, jak je dneska zvykem. Většinou nastává problém, když si neumíme vybrat správný odstín podkladu a.j. Pak to vypadá, jak když si uřízneme obličej a nepatří k našemu tělu.

 

Chceme – li tedy vypadat dobře měli bychom dát na radu odborníků. Vzhled sice nemusí zajistit, že dostanete práci, a určitě nezlepší charakter, ale pomůže zlepšit sebevědomí. Takovou tu dámskou jistotu, že když lépe vypadám i se dobře cítím. Koneckonců spousta firem zajišťuje kurzy jazykové, masáže, relaxační pobyty, tak proč né toto? Která firma by nechtěla mít lidi co je budou skvěle reprezentovat? Já bych teda chtěla, aby v mé společnosti lidé vypadali příjemně, protože kdyby mi tam už jen na pohovor přišla slečna s přehnaným makeupem a ještě k tomu žvýkala, jako malé telátko, tak bych ji vyrazila už mezi dvěřmi,… Samozřejmě, co člověk – to názor. Jaký názor na to máte vy? Nechali by jste někoho takového pro sebe pracovat?

 

Takže pokud chcete kvalitní reprezentativní personál určitě si nechte pomoci!

 

Maminka a blogerka

Lydie Vykysalá

Napsat komentář