Perfektní make-up? Světlo, prosím!

Ačkoliv je dnešní doba nakloněna mnoha kosmetickým trendům, jedna věc nebude trendem nikdy. Špatně udělaný make-up. Pokud je Váš nanesený odstín make-upu o dva odstíny
tmavší, než potřebujete, a tvářenku jste si nanesla jak Marfuška z Mrazíka, bohužel, jste vhodnou kandidátkou na první vizážistickou pomoc. Co když ale make-up v drogerii seděl, a doma před zrcadlem vypadal také dobře? Kde je chyba?

 

Správné světlo

 

Chyba, která kazí a znehodnocuje Vaše líčení může přitom být jen ve špatně nastaveném světle, které doma máte. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že světlo je pouze drobností, věřte, že dovede způsobit mnoho škody. Anebo naopak. Dobré světlo dovede škodám předcházet, a ukázat tvář takovou jaká je. Ideálně ji nasvítí, a vytvoří tak základ pro aplikaci líčidel. Pokud si ráno nanášíte make-up v tmavé koupelně, osvícené slabou zářivkou se žlutým podtónem, vykročila jste si pravou nohou k neúspěchu. Žluté světlo vrhá na tvář stíny, postrádá jas, pokožku dostatečně neosvětlí a zabarví ji do nepřirozených odstínů – sama sobě budete připadat unavená a bude se Vám zdát, že potřebujete více make-upu, než je reálně potřeba. Líčení tak přizpůsobíte tomuto světlu. Na běžném denním světle ale bude Váš make-up „too much“. V případě, že make-up aplikujete pod světlem, které je zabarveno do červena, Vaše pleť naopak bude vypadat svěží a zdravá. Snadno tak přehlédnete drobné nedostatky, které by si zasloužily použití korektoru. Příliš chladné světlo zase způsobí efekt vybledlé, a velmi světlé pleti – automaticky tak přidáte mnohem více bronzeru, než je potřeba. Jednoduše proto, že máte pocit, že je ho potřeba. A opět – na denním světle budete vypadat nepřirozeně a špatně nalíčená. Takže co s tím?

 

Light ring, na scénu!

 

Maria Carey jednou řekla, že není nic horšího než špatné osvětlení při aplikaci make-upu. A měla pravdu. Velkou službu pro Vás při líčení může udělat malý – velký pomocník. Light Ring. Kruhové světlo, do jehož středu lze připevnit zrcadlo, ve kterém se uvidíte, zároveň ale bude Vás obličej potřebně osvětlen. Light ringy mají schopnost vyrobit i při špatných světelných podmínkách v místnosti denní barvu světla, která je ideální pro aplikaci make-upu. Protože nejlepší způsob, jak make-up aplikovat, je zajistit, aby byl make-up správně vidět. A od toho je zde právě light ring se svojí schopností šířit rovnoměrné, jemné světlo, které odstraňuje stíny na obličeji, a zajišťuje tak ideální podmínky pro nanášení líčidel.

 

Perfektní fotka? Není problém!

 

Light ringy se stávají také nepostradatelnými pomocníky při natáčení nebo fotografování – ať už jde o selfie, které si vyfotíte doma, či profesionální záběry. Pointa je podobná jako při aplikaci make-upu. Objekt je nejlepší umístit přímo do středu prstence. Pokud světlo namíříte z boku, získáte tak tolik nepotřebné stíny. Správně nastavené světlo tvář dokonale osvětlí, zvýší přirozenou zář pokožky, a sníží výskyt vad a vrásek. Voilá!
Se správným světlem můžete být klidně o pět let mladší. Svou roli na výsledné podobě fotografie hraje i teplota. Nižší teploty zabarvují tvář do žluta, vyšší naopak napodobují přirozené denní světlo. Pokud chcete fotku, kde budete vypadat jako po týdnu na pláži, teplotu světla snižte. Zajistíte si tak dokonalý summer look. Opatrně zacházejte také s jasem fotografií. Čím více jas zvyšujete, tím více fotografii zesvětlujete. Pokud tedy víte, jak společně fungují světlo a fotografie, můžete se stát mistryní krásných portrétů. A pokud tento um spojíte s perfektně provedeným make-upem, u kterého teď už znáte zákonitosti světla a jeho vlivu na líčení, nebudete mít v dokonalých záběrech konkurenci.

 

PS: V SOLO Personal makeup school používáme světla značky NANLITE a můžeme jedině doporučit!

Napsat komentář