Maminky na pracovním pohovoru

Jste na rodičovské ne? Já zatím ano. A věřte nebo ne, kolikrát si člověk připadám v jednom kole. Ráno vstanu vyměním plenu, nakrmím, hraju si,.. To samý každý den, už dva roky. Tedy vyjma jednoho víkendu v měsíci, kdy mám hlídání. Jenže to stejně člověk uklízí celý byt, aby mohl nový zase po víkendu udělat. Znáte to? Pokud ne, buďte rády…

 

V tomto případě si už říkám, že každá práce by byla stokrát lepší, jen aby si člověk mohl jen tak odpočinout. Tedy alespoň po té psychické stránce. Tak jsem se rozhodla přihlásit se na brigádu,.. Znáte to? Člověk obepíše pár inzerátu a říká si, že to stejně nevyjde. Na mě určitě všichni čekají!

Po dvou týdnech mi přišlo pár odpovědí, s konkrétním pohovorem však jedna. Bohužel to bylo zrovna období Korony, a tak se musel přesunout až se situace uklidní. V tu chvíli jsem si řekla jestli tam chci vůbec jít? No řekla jsem si, že stejně se o tu práci bude ucházet další trilion lidí,.. Jak vždycky že? Sama jsem sebe už tenkrát vyřadila. Tedy ve své hlavě! To bylo špatně. Teď když si to zpětně přemítám, jít tam špatně nalíčená. S vlasy, které ještě volali po špatné hormonální rovnováze katastrofa. Řekla bych, že kdybych neuměla skvěle komunikovat určitě mě pošlou ihned domů. Jelikož v riflích, svetru a ještě špatně upravená jsem na pohovor nikdy nepřišla.

 

Proč to píšu? To proto, že Vám chci ukázat psychickou stránku člověka, který podcenil přípravu. Popravdě málokdo umí ledacos okecat, jako já takže pokud to nemáte v krvi, prosím! Připravte se pořádně! A to ať už se týká oblečení, nebo vzhledu či líčení. Mě možná zachránila ta situace, že jsem měla roušku na obličeji. Upřímně, teď nevím, jestli mi pan zástupce nechtěl podat ruku kvůli Koronaviru, nebo pro můj ledabylý vzhled. Moje psychika byla absolutně na nule, poprvé v životě jsem měla trému a byla nepřipravená! To všechno z lidí udělá rodičovská, když většinu času se zabýváte pouze svým dítětem. Je důležité o sebe pečovat a chodit více do společnosti, protože pak vaše psychika čím dál více klesá.

 
Přitom najít si patnáct minut až hodinu denně by pro každou ženu neměl být problém. Zkuste si najít čas na sebe a na to, jak vypadáte. Nebo pak dopadnete, jako já když upadám do depresí kvůli pořád stejným dnům. Začnete se vyhýbat lidem, protože se už nesnažíte vypadat dobře. Jste unavení, ale ne kvůli pracovní vytíženosti, nýbrž jen proto, že jste psychicky neodpočinutí. Pak samozřejmě kamkoliv šlápnete, šlápnete vedle. A to je zlé. Začnete mít pocit méněcennosti. Pocit, že jste na všechno sama bez možnosti si odpočinout. Najít si chvíli čas na to, co chcete vy.
 

Takže pokud také zastáváte doposud názor, že matka má trávit čas jedině s dítětem – odpusťte od něho! Ihned! Proč? Protože i já jsem to takto měla, popravdě i teď občas mívám. Nerada to píši na – rovinu, ale je to i dítě Vašeho partnera. I vy máte právo si odpočinout. Ano, i vy máte právo dýchat! Takže se nebojte občas to dítě dát na hlídání, občas mít doma nepořádek, protože teprve pokud bude šťastná matka bude i Vaše dítě. Psychika, stres určitě soužití s miminkem nepomůže. Bude jedině vzteklé a impulzivní, jako jste vy v úplném vyčerpání. Proč to tak je? Děti se totiž učí nápodobou!

 

Takže teď už jen se vzchopit, nalíčit a vyrazit třeba ven s kamarádkami!

 

Protože dítětem život přece nekončí, milé maminky!

 

Autor: Maminka a blogerka Lydie Vykysalá

Napsat komentář