Objevte výhody face jógy

O blahodárných účincích jógy na tělo i mysl už byly popsány řádky a řádky. Už jste ale někdy slyšela o face józe, známé také pod českým názvem obličejová jóga? Proč je face jóga čím dál tím oblíbenější a jaké zázraky dokáže s vaším obličejem a s vaší pleti po pouhých 10 minutách denně?

 

Co je to obličejová jóga?

 

Obličejová jóga je sérií cviků, které dokáží během několika minut denně uvolnit a posílit svaly na krku a na obličeji. Věděli jste, že na obličeji máme více než 40 svalů? Tyto svaly sice denně používáme při jezení a mluvení, ale necvičíme je. Co se však stane ve chvíli, když obličejové svaly prostřednictvím face jógy cvičit začneme?

 

Posílení svalů

 

Obličejová jóga s vaším obličejem zacvičí mnohem více než krém. Díky posílení svalů se redukují vrásky na čele a kolem očí. Pomocí cvičení se můžete zbavit také nosoretní rýhy a druhé brady a také povislých tváří a kruhů pod očima.

 

Podpora tvorby kolagenu

 

Krásná a zářivá pleť je především zásluhou kolagenu. Tělo je schopné si kolagen samo vytvořit, s přibývajícím věkem však tuto schopnost ztrácí. Ve chvíli, kdy však aktivujete své obličejové svaly, zvýšíte tvorbu kolagenu a vaše pleť vám poděkuje.

 

Můžete ji cvičit kdekoliv a kdykoliv

 

Odborníci se shodují na tom, že pro viditelné změny stačí face jógu cvičit pouhých 10 minut denně. Obličejovou jógu můžete cvičit třeba v koupelně, při přípravě jídla nebo při vysávání. Nespornou výhodou je, že cvičení obličejové jógy vás nebude nic stát.

 

Příjemné uvolnění

 

Po cvičení face jógy se můžete těšit na stejně příjemný pocit jako třeba po běhání. Rozproudí se vám krev a budete se cítit příjemně uvolněná.

 

Dva tipy na jednoduché cviky

 

Chcete si obličejovou jógu vyzkoušet hned teď? Přinášíme dva tipy na jednoduché cviky.

 

Vzdušný polibek

 

Našpulte rty tak, jako byste chtěla poslat vzdušný polibek. Svaly v oblasti čela a očí však mějte uvolněné. Tento cvik, díky němuž budou vaše rty pevné, několikrát zopakujte.

 

Mějte oči otevřené

 

Chcete vyhladit vrásky na čele? Otevřete oči co nejvíce, ale nezvedejte při tom obočí. Zaměřte se na jeden bod a upřeně se na něj dívejte 10 vteřin, poté cvik zopakujte.

 

Už jste se někdy s face jógou setkala? Napište nám o své zkušenosti.

Přijďte k nám na kurz, osobní nebo skupinový. Naučíme vás perfektní triky a sadu cviků na doma.

 

Autor: Hana Knopfová

Napsat komentář