Co potřebujete k vytvoření dokonalého make-upu?

Chcete působit každý den dokonale upraveně a přemýšlíte nad tím, co by vám ve vaší kosmetické výbavě nemělo chybět? Zeptali jsme se zkušených vizážistek a přinášíme vám tipy na nepostradatelné kosmetické pomocníky, se kterými snadno podpoříte svou přirozenou krásu. Bez kterých 5 produktů se neobejdete?

 

Hydratační krém

 

I přesto, že by se mohlo zdát, že základem perfektního vzhledu je kvalitní make-up, kosmetičky se shodují na tom, že se v první řadě neobejdete bez hydratačního krému. Pokud nebudete pravidelně používat hydratační krém, vaše pleť bude matlá a mdlá, navíc nebude dostatečně hydratovaná, takže k ní špatně přilnou líčidla. Před použitím samotného make-upu proto nezapomeňte pleti dopřát potřebnou hydrataci.

 

Make-up
 

Pokud chcete mít dokonale sjednocenou pleť, věnujte velkou pozornost výběru správného make-upu. K jeho nanesení můžete použít speciální štětce a houbičky, přední vizážisté však radí, že make-up nejlépe nanesete prsty. Jak make-up nanášet? Začínejte na tváři těsně vedle nosu a poté pokračujte na zbytek obličeje.

 

Korektor

 

Věnujete velké množství času líčení očí a rtů? Precizně nanesené oční stíny ani dokonale nalíčené rty nebudou působit perfektně, pokud na vaší pleti budou viditelné kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny. Nezapomeňte proto nedokonalosti pleti zakrýt korektorem. Pigmentové skvrny nejlépe zakryjete tuhým korektorem a kruhy pod očima zase tím tekutým.

 

Tvářenka

 

Že jste se doposud bez tvářenky obešla? Zkuste ji přidat do kosmetické výbavy, uvidíte, že s vaší tváří dokáže učiněné divy. S pomocí tvářenky můžete svůj obličej snadno vytvarovat. V případě, že vás trápí výraznější brada, naneste tvářenku na hranu spodní čelisti, pokud tvářenku v hnědých nebo hnědorůžových odstínech nanesete na spánky, zúžíte zase širší čelo.

 

Řasenka

 

Bez řasenky mnoho žen vypadá nevýrazně. Řasenku můžete nanést hned několika způsoby. Můžete například rozdělit oko na tři pomyslné části a nanést řasenku jen na prostřední část cik cak pohybem. Vaše oči se tímto způsobem opticky zvětší. Můžete také zkusit vytvořit efekt takzvané mrkací panenky. Stačí řasy zvýraznit řasenkou a pinzetou následně stisknout několik řas k sobě tak, aby byly spojené do špiček.

 

Bez kterých kosmetických produktů byste se při líčení neobešla vy?

 

My v Solo nedáme ani ránu bez hedvábného hydratačního krému od značky Smyssly.

 

Autor: Hana Knopfová

Napsat komentář