Jaké líčení zvolit na pracovní pohovor?

V případě pracovního pohovoru je první dojem naprosto klíčový. Kromě vhodně zvoleného oblečení a účesu je důležité vsadit také na správný make-up. Na co se při líčení na pracovní pohovor zaměřit?

Vyhněte se extravaganci

Personalisté se shodují na tom, že ženy, které přijdou příliš extravagantně nalíčené, nemají takovou šanci na úspěch jako ženy, které vsázejí na přirozenost. Řiďte se proto radami odborníků a vynechejte umělé řasy, příliš výrazné barvy rtěnek a bláznivé barvy očních stínů.

Perfektně sjednocená pleť

Základem dokonalého make-upu na pracovní pohovor je sjednocená pleť. Zaměřte se proto na výběr správného odstínu make-upu. Ideálním místem pro testování barvy make-upu je hrana spodní čelisti, tedy přechod mezi tváří a krkem.

Přirozené oční stíny a jemný lesk na rty

V případě barvy očních stínů na pohovor jsou odstíny béžové, které působí velmi přirozeně, sázkou na jistotu. Co se týče rtů, krok vedle neuděláte s jemným leskem na rty, elegantní červená rtěnka není zcela vyloučená, ale musíte k ní přistupovat opatrně. Volte ji pouze v případě, že je váš outfit jednoduchý a zbytek make-upu nevýrazný. Dejte si také pozor na to, aby rtěnka nebyla před pohovorem rozmazaná.

Voděodolná řasenka

Pokud chcete mít jistotu, že se vám řasenka cestou na pohovor nerozmaže, sáhněte po té voděodolné, která odolá dešti, potu i povětrnostním vlivům.
TIP: Nude look

Skvělou volbou na pracovní pohovor je takzvaný nude look. Tedy líčení, které spočívá v tom, že žena působí jako nenalíčená, ale které zároveň podtrhuje její přirozenou krásu.

 

Autor: Hana Knopfová

Napsat komentář