Mamachic

Maminko, najdi zase sama sebe!

Milé maminky, co si budeme povídat? Všechny jsme byly po porodu rády, že zvládáme obstarat naše malé a občas se i najíst. Často setrváváme v tak těžkých stereotypech, v rámci vyčerpání, že na sebe úplně zapomínáme. Poznáváte se? My tedy ano!

Každá z nás se snažíme pro své dítě udělat, co můžeme. Snažíme se uklízet, uvařit, dát manželovi jídlo na stůl, … To je sice hezké, ale děláme všechno pro někoho. Není to špatné, pokud si najdeme čas i na sebe. Málo matek si ten čas udělá. Bohužel to pak vypadá tak, že nakoupit jdeme v culíku a teplákách. A co Make-up? Ten nic. Jsem přece vyčerpaná, unavená, pro koho se mám teď líčit? Milé ženy, to děláte hlavně pro sebe, abyste si zase začaly vážit samy sebe.

Ve většině případů bohužel na sebe kašleme. Vždycky se najdou prioritní věci. Zrovna nedávno, když jsem jela na návštěvu k rodině dostala jsem za „uši“, jako malé děcko. Sklidila jsem několik poznámek o tom, jak se o sebe nestarám a že to přece nejde. A to nejsem zrovna z nějaké elity, kde by se na tomto zrovna lpělo. Nicméně uznávám, že kdybych já viděla ženu s culíkem, tepláky a nenalíčenou, řekla bych si při nejmenším, že je nemocná.

Kolikrát na tomto i stagnují vztahy. Proč? Protože se vše bere, jako samozřejmost. Říkala jsem si, že partner mě stejně nikam nevezme, tak proč se líčit? Jenže to si pak ten partner na druhé straně říká, proč ji mám někam brát, když se neumí ani upravit? Samozřejmě je to z části přehnané, ale celkem k zamyšlení, nemyslíte? V každém případě, ať už jste samy či ne. Vždycky o sebe pečujte. Když už nic, alespoň budete mít vyšší sebevědomí a občas to otevírá i jiné dveře do života. Pokud jste třeba zrovna svobodné mamči.

Pravdou však je, že většina žen se líčit neumí anebo neví, jak na to. To je dneska valná většina žen. Trend je trend, ale určitou roli hraje i etika a typ tváře. Jendo správné líčení, dokáže z ošklivky krásku, ale… Pokud si krásná žena udělá špatný Make – up je to katastrofa! Někdy doslova! Proto je občas vhodné se obrátit na profesionální pomoc. Možná si říkáte vyhodím peníze jenom za to, že mě někdo naučí se líčit. Ale tak to není. Podívejte se na to i z jiné stránky. Zaplatíte si kurz, abyste se naučila líčit sama sebe. Tvář se Vám jen ztěžka už bude měnit, pokud zrovna nejste teenager. Takže těch pár stovek investujete do budoucnosti a na dlouhou dobu. Můžete si tam najít kamarádky. No a co víc? Hlavně vypadnete ze stereotypu a začnete si sebe vážit. Pokud si totiž nebudete vážit samy sebe, nikdo jiný k vám mít respekt také nebude. Takže teď už stačí jen zaskočit na kurz a je to!

Hlavně nezapomeňte dát dítě na hlídání partnerovi ať si ho tatínek také užije!

 


Autor: maminka a bloggerka Lydie Vykysalá

Napsat komentář